Yunanistan Kapı Vizesi

Yunanistan Kapı Vizesi

Yunan adaları kapı vize uygulaması Türkiye Cumhuriyeti, Ukrayna, Beyaz Rusya (Belarus) ve Rusya vatandaşlarının kısa süreli Yunan Adaları seyahatlerinde gerekli olan Yunan vizesi işlemlerini kolaylaştıran bir uygulamadır. Türkiye Cumhuriyeti vatandaşları için Yunanistan için kapı vize uygulaması devam etmektedir. Yunan adalarına seyahat edecek vatandaşlarımız kapı vizesi talebinde bulunma hakkına sahiptirler.. Yunanistan İzmir Başkonsolosluğu internet sitesinden yaptığı açıklamada “kapıda vize” uygulamasının 30 Eylül 2021 tarihine kadar devam edeceğini duyurdu. Yunanistan kapı vizesi, Sakız Adası ve diğer adalara yapmayı planlanan seyahatler için talep edilmektedir. Kapı vizesi maksimum 15 gün geçerliliği olan seyahatler için geçerlidir.

Yunanistan Kapı Vize Uygulamasının Bulunduğu Adalar;

1) Kastellorizo (Meis)
2) Rodos
3) Kos (İstanköy)
4) Samos (Sisam)
5) Lesvos (Midilli)
6) Hios (Sakız Adası)
7) Simi (Sömbeki)

Yunanistan Kapı Vizesi İçin Gerekli Evraklar

Yunanistan vize başvuru formu (kapı vizesi başvuru formunu buradan indirebilirsiniz.)

1 adet, biyometrik, güncel, arka fonu beyaz olan fotoğraf

Pasaportunuzun kimlik bilgilerini içeren sayfalarının fotokopisi (pasaportunuzun dönüş tarihinizden sonra 3 ay geçerliliği bulunması ve en az 2 adet boş vize sayfası bulunması gerekmektedir)

12 yaş altı çocuklar için kimlik fotokopisi

Ödenmiş otel voucherı

Yunanistan Kapı Vize Uygulaması Hakkında Bilmeniz Gerekenler;

(*) Yunanistan yetkili makamlarınca  talep edilen belgeleri eksiksiz olarak ibraz etmenizin ardından düzenlenecek olan Yunan kapı vizesi Schengen vizesi değildir.  Yalnızca ziyaret edilecek Yunan adası için azami 15 gün geçerli tek girişli bir Yunanistan giriş belgesidir.

(*) Pasaportunuzda K.K.T.C. giriş kaşesi bulunması sınırda sorun yaşamanıza neden olacaktır. K.K.T.C. kaşeli olan pasaportların yenilenmesini tavsiye ederiz. 

(*) Türkiye Cumhuriyeti vatandaşlarının Türkiye ikamet izinli yabancıların (Ukrayna - Belarus ve Rus) uyruklu vatandaşların seyahat tarihlerinden en geç 4 gün önce Yunan vize başvurularını kabul eden firmalardan gerekli bilgilendirmeyi almalarında fayda vardır. 

(*) Geliş ve Gidiş gemi biletleri tarihleri tam olarak belirtilmiş bir şekilde olmalıdır (Açık biletlerin geçerliliği yoktur )

(*) Yunanistan'da konaklama yapmayı planlıyorsanız ödenmiş otel rezervasyon belgesi sunmalısınız. Rezervasyon belgesi yolcunun adına düzenlenmiş olması, konaklamanın ödemesinin yapılmış olduğu bilgisini içermelidir.

 

Yunanistan Kapı Vizesi

Duyurular

Yunanistan Seyahatlerine İlişkin Covid-19 Güncellemesi

Covid-19 pandemisi sebebiyle uzun süredir seyahat kısıtlaması uygulayan Yunanistan, sınırlarını açtı. 14 Mayıs itibarıyla geçerli ...
2021-08-23 11:26:58

Yunanistan Konsolosluğunun istemiş olduğu biometrik fotoğraf

Yunanistan Konsolosluğu, vize işlemlerinde kullanılacak olan biometrik fotoğraflarda bazı özellikler aramaktadır. Yunanistan Başkonsolosluğ...
2021-01-18 15:58:36

Yunanistan Konsolosluğu tarafından pasaportta aranılan özellikler

Yunanistan Başkonsolosluğu ve Yunanistan Konsoloslukları yapılacak olan Yunanistan vize başvrularında aşağıda bulunan özellikleri görmek ...
2021-01-18 15:57:42

Yunanistan Başkonsolosluğu ile telefonla iletişim kurabilmek için

Yunanistan İstanbul Başkonsolosluğu ile telefonla iletişim kurabilmek için (212) 393 8290 -1-2-4 ...
2021-01-18 15:56:39
Tüm Duyurular
Kapı Vizesi