Yunanistan Vize Başvurusu

Yunanistan Konsolosluğu, Yunanistan Vizesi 
 

Yunanistan Turist Vizesi


Yabancı ülkelere yapılan kısa süreli turistik/kültürel gezi amaçlı seyahatler için turistik vize alınması gereken vize türüdür. Yunanistan seyahatiniz kısa bir süreye tekabül ediyorsa şayet, davetiye, ticari bir amaç ve ziyaret gibi içeriklerinden oluşmuyorsa Yunanistan Turist vizersi başvurularında bulunmanız gerekecektir.


Yunanistan Ticari Vizesi

Yunanistan’a iş gerekçesiyle seyahat edecek olan kişilerin alması gereken vize türüdür Yunanistan ticari vize. Yunanistan Ticari vize, iş gerekçesi ile gidenler yanı sıra kongre, fuar, eğitim ve seminer gibi gerekçelerle gidilmesi halinde de Yunanistan Ticari Vizesi alınması gerekirken, Yunanistan ticari vize alabilmek için Yunanistan’da ziyaret edilecek olan firmadan davetiye yazısı alınmalıdır.

Davetiye yazısının olması ise zorunludur. Yunanistan’da ziyaret edilecek olan firmadan davetiye yazısı alınamaması halinde ise Yunanistan ticari vize alma olasılığınız bulunmaz.


Yunanistan Aile Ziyareti Vizesi

Yunanistan ziyaret (akraba)vizesi, Yunanistan’da bulunan akraba veya tanıdık kişilerin ziyaret edilebilmesi için alınması gereken bir Yunanistan vizesidir. Yunanistan akraba ziyareti vizesi, alabilmek için Yunanistan’da bulunan ve ziyaret edilecek olan şahıstan davet mektubu alınması gerekirken, davet mektubunun alınamaması halinde Yunanistan Aile Ziyareti vizesi alma ihtimaliniz bulunmayacaktır.


Yunan Adaları Kapı Vizesi

Yunanistan devletinin Avrupa birliği üyesi olması ve Schengen grubu ülkesi olmasından dolayı, serbest dolaşım hakkına sahip Schengen vizesi sayesinde Avrupa ülkeleri Yunanistan’ın Yunan adalarında da vize uygulamasını şart koşmuştur.

Ancak Yunanistan ülke turizmi için büyük öneme sahip olan Yunan adaları Türkiye vatandaşları için bazı kolaylıklar sağlamıştır. 15 günü geçmemek koşulu için Rodos, Kos, Sakız, Midilli ve Samos adalarına tatil yapmak için giden Türkiye vatandaşları; Yunanistan Kapı vizesi ile bu adalara giriş yapabileceklerdir.

Yunanistan Vizesi İçin Gerekli Evraklar
 

Yunanistan vizesi için gerekli evraklar başvuru yapılacak olan Yunanistan vizesi kategorisine göre değişmektedir. Yunanistan’a kısa süreli, davetiyesiz ve ziyaret gibi bir içeriklerden oluşmayan seyahatler için Yunanistan turistik vize evrakları, ticari bir faaliyet, konferans, fuar ve toplantı gibi içerikler için Yunanistan ticari vize, Yunanistan bulunan aile, akraba, aile dostu ve arkadaş ziyaretlerinde bulunabilmeniz için ise, Yunanistan aile / akraba / özel ziyaret vizesi evraklarının organize edilmesi gerekmektedir.

Yunanistan Konsolosluğu gerek görmesi halinde Yunanistan vizesi için gerekli evraklara ek evrak isteyebilirken bu bilgi göz önünde bulundurmalıdır. Yunanistan vizesi için evraklar eksiksiz olarak toparlanmalı ve doğru bir şekilde organize edilmelidir.


Yunanistan Konsolosluğu, Yunanistan Vize Başvuru Formu

Yunanistan vize başvuru formu, Yunanistan Konsolosluğunun hazırlamış olduğu resmi bir evraktır. Yunanistan vize başvuru formu olmadan Yunanistan vize başvurularında bulunulamazken bu formun eksiksiz olarak doldurulması ve başvuru evrakları arasında bulundurulması zorunludur.

Ayrıca Yunanistan vize başvuru formunda verilecek olan bilgiler, Yunanistan vizesi için gerekli olan belgelerde bulunan bilgilerinizi desteklemek zorundadır.

Yunanistan Konsolosluğu, Yunanistan Vizesinden Muaf Pasaportlar Yunanistan ile Türkiye Cumhuriyeti devleti arasında yapılan vize muafiyeti anlaşmaları gereği Türkiye Cumhuriyeti resmi pasaport vatandaşların Yunanistan vizesi almalarına gerek olmamaktadır.

Yeşil pasaport, gri pasaport ve kırmızı pasaportu bulunan kişiler yıl içerisinde 90 günü geçmeme ön koşulu ile Yunanistan vizesinden muaftır.

Yunanistan Schengen vize başvuru formu için tıklayınız.


Yunanistan Konsolosluğu, Yunanistan Vize Ücreti

Yunanistan vize ücreti, başvuru yapılacak olan Yunanistan vizesi kategorisine göre değişmektedir. Uzun süreli Yunanistan vizesi, ticari Yunanistan vizesi ve Yunanistan D vize Yunanistan vize ücretinin belirlenmesini sağlayan unsurlardır.

Yapılacak olan Yunanistan vizesi kategorisine göre Yunanistan vize ücretlendirmelerine dair bilgi sahibi olabilirsiniz. Ayrıca Yunanistan vize ücretleri Yunanistan Konsolosluğunun çalışma alanı içerisindedir.

 

Yunanistan Vizesi Başvuru

Duyurular

Yunanistan Seyahatlerine İlişkin Covid-19 Güncellemesi

Covid-19 pandemisi sebebiyle uzun süredir seyahat kısıtlaması uygulayan Yunanistan, sınırlarını açtı. 14 Mayıs itibarıyla geçerli ...
2021-08-23 11:26:58

Yunanistan Konsolosluğunun istemiş olduğu biometrik fotoğraf

Yunanistan Konsolosluğu, vize işlemlerinde kullanılacak olan biometrik fotoğraflarda bazı özellikler aramaktadır. Yunanistan Başkonsolosluğ...
2021-01-18 15:58:36

Yunanistan Konsolosluğu tarafından pasaportta aranılan özellikler

Yunanistan Başkonsolosluğu ve Yunanistan Konsoloslukları yapılacak olan Yunanistan vize başvrularında aşağıda bulunan özellikleri görmek ...
2021-01-18 15:57:42

Yunanistan Başkonsolosluğu ile telefonla iletişim kurabilmek için

Yunanistan İstanbul Başkonsolosluğu ile telefonla iletişim kurabilmek için (212) 393 8290 -1-2-4 ...
2021-01-18 15:56:39
Tüm Duyurular
Yunanistan Vizesi Başvuru